Skip to main content

Pracownia Echokardiografii wyposażona jest w najnowocześniejszy, cyfrowy ultrasonograf ALOKA Alpha 10, który jest klinicznym aparatem klasy Premium, oferującym obrazowanie diagnostyczne najwyższej jakości na poziomie dotąd niespotykanym w świecie ultrasonografii. Zastosowanie nowatorskiej technologii pozwala obrazować przepływy i unaczynienie tkanek z dokładnością nieosiągalną dotąd nawet przy zastosowaniu środków kontrastowych.

Echokardiografia klasyczna

Jest to badanie ultrasonograficzne serca (USG serca), które ocenia wielkość jam serca, grubość mięśnia serca, kurczliwość serca oraz pracę tzw. zastawek w sercu. Badanie to służy do diagnostyki i oceny skuteczności leczenia w szeroko rozumianych problemach kardiologicznych np. w chorobie lub podejrzeniu choroby wieńcowej, po zawale serca, w nadciśnieniu tętniczym (ocena uszkodzenia serca z powodu zbyt wysokich ciśnień), wadach serca i w diagnostyce bólów w klatce piersiowej.

Przygotowanie i przebieg badania:

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania, w czasie badania pacjent leży na kozetce z odsłoniętą klatką piersiową. Lekarz przykłada głowicę z nałożoną warstwą żelu i wykonuje badanie przesuwając ją po klatce piersiowej.

Przychodnia Lekarska Nowy Chełm

ul. Tytusa Chałubińskiego 23, 80-807 Gdańsk

Tylko usługi medyczne komercyjne – odpłatne

dr n. med. BOŻENA ZIĘBA
specjalista kardiolog
dr n. med. MARIOLA KOBUSZEWSKA
specjalista kardiolog
dr n. med. TOMASZ MILCZEK
specjalista położnictwa
specjalista ginekologii