Pracownia Rentgenodiagnostyki Ogólnej (RTG)

Pracownia posiada wysokiej klasy nowoczesny i bezpieczny dla pacjentów sprzęt RTG, wykorzystujący technikę obrazowania opartą na promieniowaniu rentgenowskim-promieniowaniu X.
Świadczymy usługi w zakresie radiologii klasycznej całego ciała. Badania radiologiczne wykonywane są na podstawie skierowania lekarskiego, które jest ważne do chwili, gdy ustanie przyczyna jego wystawienia.

Uwaga!
Od 01.01.2003, zgodnie z nowymi przepisami (tzw. Prawo Atomowe), każdy pacjent nawet ten, który sam płaci za badania powinien posiadać skierowanie od lekarza.

  • Zdjęcia RTG opisywane są przez specjalistów radiologii.
  • Pacjenci, którzy nie ukończyli 16 roku życia, powinni posiadać książeczkę zdrowia dziecka, gdzie zostanie dokonany wpis dotyczący rodzaju wykonanego badania RTG.
  • Pracownia czynna trzy razy w tygodniu, tj. poniedziałek, środa, piątek. Rejestracja odbywa się osobiście bądź telefonicznie pod nr telefonu 58 770 44 80 lub 58 770 44 81 w godzinach 8:30 do 18:00.
  • Opis badania można odebrać osobiście w rejestracji w dniu następnym, po wykonaniu badania radiologicznego lub po przedstawieniu upoważnienia wystawionego przez pacjenta, któremu wykonano badanie, po okazaniu dowodu tożsamości.
  • Na życzenie pacjenta wydawany jest zapis badania na płycie CD.

Filia Reformacka

ul. Reformacka 22, 80-808 Gdańsk

Rejestracja: 58 770 44 80